Szerző Téma: Insignia vásárlás előtti tanácsok kérése!  (Megtekintve 22360 alkalommal)

Fedav

• Global Moderator
  • Sr. Member
Re:Insignia vásárlás előtti tanácsok kérése!
« Válasz #360 Dátum: 2018 Február, 11, 10:30:40 am »
Sziasztok!

Jelenleg egy 1.8-as B2-es Vectrám van, most gondolkozok egy Insignia vásárlásán. Elég dinamikusan vezetek, pályán szeretek gyorsan menni alkalomadtán, a kis piszkált Vectra se vallott nagyon szégyent eddig, de jó lenne picit több erő. Egyrészt ez lenne az egyik kérdésem, hogy mit várhatok a sima 1.8-as Insigniától, hozza-e legalább azt a szintet 200 kilóval nehezebb kasztnival, mint a Vectra. Illetve akinek ilyen van érdekelnének szerviz tapasztalatok, típushibák. A másik modell amivel szemezek a 220 lovas 2.0T. Az autó benzinnel megy, csak benzines motor jöhet szóba, olajteknő nem érdekel, bármilyen nyomatékos és bármennyit is fogyaszt. :) Amúgy évi 10-15 ezer kilómétert megyek, így gazdaságosabb is a benzines. Kérdés a turbo és az egyéb nyalánkságok mennyire megbízhatóak, a 2.0T modell mennyire problémás, esetleg milyen extra költségekkel lehet számolni, ha végül egy 220 lovas mellett döntök.
Az Insignia 1.8 lomhább mint a Vectra, de megbízható motor,
Miért nem gondoltál 1,6T-re? Olcsóbban fenntartható mint a 2.0 T, és bár gyengébb annál, de az 1.8-as Vectrához képest sportautó. A 2.0 T - esetében a fogyasztás, a vezérlés csere ami drasztikusan drágábbá teszi az 1.6T- nél.

K Attila

• újonc
  • *
« Válasz #361 Dátum: 2018 Február, 13, 20:28:31 pm »
Sziasztok!

Egy 2011/11-havi 1.6T Cosmo 180LE Insignia (90000 km.) vásárlásán gondolkozom.
Megköszönném, ha megosztanátok tapasztalataitokat erről a típusról, évjáratról (típushibák, fogyasztás, normál esetben milyen elkövetkező szervíz költségek várhatóak (kopó alaktrészek cseréje, melyeket ennyi futás után cserélni kell))

Illetve jelenleg az autóban a képen látható media van, amit szeretnék lecserélni NAVI 900asra. Ez megoldható-e, ha igen milyen megkötésekkel jár a dolog és kb mennyibe kerülne a csere.

Válaszotokat előre is köszönöm!

Fedav

• Global Moderator
  • Sr. Member
« Válasz #362 Dátum: 2018 Február, 15, 14:44:34 pm »
Sziasztok!

Egy 2011/11-havi 1.6T Cosmo 180LE Insignia (90000 km.) vásárlásán gondolkozom.
Megköszönném, ha megosztanátok tapasztalataitokat erről a típusról, évjáratról (típushibák, fogyasztás, normál esetben milyen elkövetkező szervíz költségek várhatóak (kopó alaktrészek cseréje, melyeket ennyi futás után cserélni kell))

Illetve jelenleg az autóban a képen látható media van, amit szeretnék lecserélni NAVI 900asra. Ez megoldható-e, ha igen milyen megkötésekkel jár a dolog és kb mennyibe kerülne a csere.

Válaszotokat előre is köszönöm!

Szerintem teljesen jó választás. Nem jellemző komolyabb típushiba, esetleg trafó mehet tönkre  ( általában egyértelmű tünettel, hogy rángat nem megy sárga lámpát ad, ritkán alattomosabban, hogy kopogós égés, csörög a motor) és a szelepfedélbe a membrán szakad át és akkor rángat egyenetlen lesz az alapjárat.
Jól bírja a jelentős teljesítmény kihasználását, nem jellemző olajfogyasztás, szép a hangja, és az autó méretéhez képest elfogadható fogyasztás.
Általában M32 váltóval szerelik, aminél mindenképpen figyelni kell, hogy a gyárilag előírt 2 l olaj legalább meglegyen, de az a biztos, ha 2,5 literrel túl van töltve. (Ugyanis autópályás használatnál előfordul, hogy nem jut elég olaj a csapágyakhoz, emiatt módosítottak valamikor 2012 után rajta)
Fejegység: nem igazán értek hozzá hogy lehet cserélni, de én inkább vennék bele egy androidosat, ha mindenképp csere.

Zo1eee

• újonc
  • *
« Válasz #363 Dátum: 2018 Február, 20, 13:36:32 pm »
Sziasztok!

Nagyon örülök, hogy van ilyen segítőkész Insignia fórum, sok hasznos infót találtam itt.

Lenne egy külön kérésem ha nem okoz nagy gondot!
Alvázszám alapján lenne információra, szervízmúltra szükségem az autóról. 
Korábban olvastam, hogy Ricsi Insignia Mester utána tudott nézni.
Ricsi ha van egy kis időd tudnál segíteni?
Előre is köszönöm a segítséget!  :)

Formula1fan

• újonc
  • *
« Válasz #364 Dátum: 2018 Február, 20, 23:11:01 pm »
Sziasztok.
2010.11 2.0 T benzin 160ekm magyar vezetett szerviz végig évente opelnél
WOLGT5GE5B1043541      valaki tudja csekkolni?

8 év alatt volt egy szezor csere, és elektronika javítás mert 60km/h fölé nem ment
A váltó gomb az nem tökéletes, azt lehet házilag cserélni?

Daredevil

• újonc
  • *
« Válasz #365 Dátum: 2018 Február, 22, 18:58:11 pm »
Sziasztok. Új vagyok itt, Insignia vásárlása előtt állok. Németországban élek, elsősorban kombi Insignia Opc a kiszemelt. Ezzel kapcsolatban kérdezném, hogy melyik évjárattól érdemes nézegetni őket, gondolok itt hogy a koraiakban van-e esetleges tipushiba ilyesmi. Köszönöm válaszaitokat előre is. :)

Fedav

• Global Moderator
  • Sr. Member
« Válasz #366 Dátum: 2018 Február, 23, 14:15:54 pm »
Sziasztok. Új vagyok itt, Insignia vásárlása előtt állok. Németországban élek, elsősorban kombi Insignia Opc a kiszemelt. Ezzel kapcsolatban kérdezném, hogy melyik évjárattól érdemes nézegetni őket, gondolok itt hogy a koraiakban van-e esetleges tipushiba ilyesmi. Köszönöm válaszaitokat előre is. :)

OPC esetében nem jellemző drasztikus különbség a korábbi évjáratok és a legutolsó között, csak a szokásos első évjáratok mindig kevésbé kiforrottak mint a későbbi jellemző általánosságban. Ami 2014-modellévtőltől van mindenképp jobb a modellfrissítés miatt. Ezeknél a legnagyobb gond, ami előjöhet a vezérlés kopása. Nagyon függ, a használattól és az olajcsere periódustól, hogy mennyit bír. Amit hidegen keményen hajtanak akár 100 ezer km alatt is új láncot kérhet.

Formula1fan

• újonc
  • *
« Válasz #367 Dátum: 2018 Február, 23, 22:54:11 pm »
A 2010-es benzines verzió láncos vagy szíjas?
Mert most láttam először motorteret és meglepődtem benne a szíjjon és az ráadásul hossz irányban volt...
Az mit hajt?

Formula1fan

• újonc
  • *
« Válasz #368 Dátum: 2018 Február, 23, 22:58:16 pm »
De valaki akinek mostanába volt komplett fék csere elől-hátul tárcsa+betét MENNYI VOLT?
Szerviz 250-et sokallom.

vigyori86

• újonc
  • *
« Válasz #369 Dátum: 2018 Február, 24, 11:07:57 am »
Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne melyik motorszámtol érdemes 2000cd  dieselt veni (130 le-160le), azt az infot kaptam egy szerelőtől, hogy 2012 előttiek szériahibásak, nem szeretnék belenyúlni rossz motorba és sokat rákölteni. Előre is köszönöm a válaszokat

Insignia Mester (Ricsi)

• Administrator
  • Insignia Mester
« Válasz #370 Dátum: 2018 Február, 24, 22:54:59 pm »
Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne melyik motorszámtol érdemes 2000cd  dieselt veni (130 le-160le), azt az infot kaptam egy szerelőtől, hogy 2012 előttiek szériahibásak, nem szeretnék belenyúlni rossz motorba és sokat rákölteni. Előre is köszönöm a válaszokat

Évjárat a fontos . 2013
info@insigniaclub.hu

Info/szerviz/egyéb Tel: 06-70-977-7121