Szerző Téma: Androidos fejegység a gyári helyére  (Megtekintve 6909 alkalommal)

Dini

• újonc
  • *
Re:Androidos fejegység a gyári helyére
« Válasz #100 Dátum: 2018 Január, 14, 14:18:37 pm »
A cég  a SMART Rover

https://www.aliexpress.com/store/product/Android-4-4-Two-Din-Car-DVD-For-Opel-Insignia-CD300-or-CD400-Buick-Regal-Auto/806118_32314513110.html?spm=2114.12010608.0.0.14c953a2eLHnl5

mi innen szoktunk rendelni.

de ez mas, mert csak egy kis kijelző és a gomsor marad, amit én néztem az egy 10,4  colos nagy kijelző, ugy hogy gyakorlatilag alul a fütés konzol maradegyedül.

racztamas76

• Jr. Member
  • **
« Válasz #101 Dátum: 2018 Január, 14, 14:38:37 pm »
Igen írtam előd!

ozsolt

• Global Moderator
  • Full Member
    • Cardroid.hu
« Válasz #102 Dátum: 2018 Január, 14, 15:23:30 pm »
ha jelzed a sport gombot úgy konfigurálják a canbus boxot!
Több RAM-mal akkor kérheted, ha van az adott típusból más konfigurációs is (nem ezek a cégek a gyártók, ők nem tudnak beletenni kb. semmit). De az más oprendszert is jelent általában. Az álló képernyő esetében az a gond, hogy eltűnik a FlexRide futómű állítása, a parkolóradar, a parkolókeresés és a sávelhagyásjelző gombja (már akinél vannak ezek alaphelyzetben). Ezeket nem tudják pótolni szoftveresen szerintem, főleg nem egy viszonteladó (de írják is, hogy: "if your car is high configuration with Sport button ,then our device can`t support this function"). Soha, egyetlen képernyőfotón vagy videón sem láttam olyat, hogy androidon keresztül kapcsolni lehetne a futóművet pl.
« Utoljára szerkesztve: 2018 Január, 14, 15:32:18 pm írta ozsolt »

ozsolt

• Global Moderator
  • Full Member
    • Cardroid.hu
« Válasz #103 Dátum: 2018 Január, 14, 15:28:04 pm »
...az egy 10,4  colos nagy kijelző, ugy hogy gyakorlatilag alul a fütés konzol maradegyedül.
Én egyetlen egy álló kijelzőset látok, EZT. Biztosan nem venném meg, az 1 GB RAM kevés már (tapasztalatból mondom), Android 4.4-et meg hülyeség lenne használni, egyre több inkompatibilitási probléma lesz vele. Android 7-nél ketté tudod osztani a képernyőt függőlegesen, akár a Waze és egy zenelejátszó is szépen megy párhuzamosan. A fő gond (amit az előző hozzászólásomban is írtam) ráadásul az, hogy több fontos gomb is eltűnik a nagyobb felszereltségű modelleknél. Amit racztamas67 linkelt, az most a legújabb és legjobb ajánlat. Eddig nem volt 8-magos, 2 GB-os modell csak Android 6-tal, ehhez már 7-est adnak. Ráadásul az európai raktárból való szállítás miatt nincs áfa és vám sem...
« Utoljára szerkesztve: 2018 Január, 14, 15:39:42 pm írta ozsolt »

Dini

• újonc
  • *
« Válasz #104 Dátum: 2018 Január, 14, 15:51:47 pm »
...az egy 10,4  colos nagy kijelző, ugy hogy gyakorlatilag alul a fütés konzol maradegyedül.
Én egyetlen egy álló kijelzőset látok, EZT. Biztosan nem venném meg, az 1 GB RAM kevés már (tapasztalatból mondom), Android 4.4-et meg hülyeség lenne használni, egyre több inkompatibilitási probléma lesz vele. Android 7-nél ketté tudod osztani a képernyőt függőlegesen, akár a Waze és egy zenelejátszó is szépen megy párhuzamosan. A fő gond (amit az előző hozzászólásomban is írtam) ráadásul az, hogy több fontos gomb is eltűnik a nagyobb felszereltségű modelleknél. Amit racztamas67 linkelt, az most a legújabb és legjobb ajánlat. Eddig nem volt 8-magos, 2 GB-os modell csak Android 6-tal, ehhez már 7-est adnak. Ráadásul az európai raktárból való szállítás miatt nincs áfa és vám sem...

én még ezt találtam ami elvileg 2Gb Ram, e persze a gombok sorsarol nincs info, hogy meg tudtak e oldani.
https://www.alibaba.com/product-detail/Car-DVD-GPS-New-multimedia-for_60679109653.html?spm=a2700.7724838.2017005.2.5575276HB8ceY

ozsolt

• Global Moderator
  • Full Member
    • Cardroid.hu
« Válasz #105 Dátum: 2018 Január, 14, 17:08:43 pm »
...persze a gombok sorsarol nincs info, hogy meg tudtak e oldani...
Biztosan mondom, hogy senki nem tudja a Flexride gombjait kezelni szoftverből. Ahogy látható a képen, a parkradar gombot rátették fizikailag, de van akinek eleve is csak az van.

Dini

• újonc
  • *
« Válasz #106 Dátum: 2018 Január, 14, 22:01:43 pm »
...persze a gombok sorsarol nincs info, hogy meg tudtak e oldani...
Biztosan mondom, hogy senki nem tudja a Flexride gombjait kezelni szoftverből. Ahogy látható a képen, a parkradar gombot rátették fizikailag, de van akinek eleve is csak az van.

Nem néztem meg be a kapcsolok mögé, de elképzelhető hogy azoknak a gomboknak valamilyen esztétikus módon vágjon az ember egy nyilast a kijelző burkolatán ahol fizikálisan megmarad a gomb?

ozsolt

• Global Moderator
  • Full Member
    • Cardroid.hu
« Válasz #107 Dátum: 2018 Január, 14, 22:24:59 pm »
...elképzelhető hogy azoknak a gomboknak valamilyen esztétikus módon vágjon az ember egy nyilast a kijelző burkolatán ahol fizikálisan megmarad a gomb?
Szerintem nem. De nincs is annyi hely a burkolaton. A kapcsolók ráadásul canbus-on kommunikálnak, így nem is lehet helyettesíteni őket másféle gombokkal.