Szerző Téma: Androidos fejegység a gyári helyére  (Megtekintve 5347 alkalommal)

ozsolt

• Global Moderator
  • Full Member
    • Cardroid.hu
Re:Androidos fejegység a gyári helyére
« Válasz #80 Dátum: 2017 Szeptember, 08, 18:29:37 pm »
Hát már szétszedtem ,ellenőriztem,nem látok semmi hibát,de megnézem újra...
Nem látom a posztjaidban, de nem mindegy: milyen fejegység helyére került az android? Ugye nem CD500 vagy nagyobb volt LCD kijelzővel? Mert akkor értem, hogy nem él a gombsor.

zambo

• újonc
  • *
« Válasz #81 Dátum: 2017 Szeptember, 08, 19:43:28 pm »
Cd 300 helyére került ,eddig jó volt a fejegység,csak miután kicseréltem az újra azóta nem világít illetve semmire sem reagál. Klima,és a felső két gomb jó. A gombsorra a csatlakozás jó,de ellenőrzöm még a hét végén ,vagy vezeték ,vagy canbus hiba lehet,nem a világítás kapcsolás a gondja sajnos,de működnie akkor is kellene. Az eladó elérésével küzdök,sajnos rutintalanul, lezártam a rendelést ezért vitát nem tudok nyitni. Levelet sokat írtam ,de semmi,megpróbálom az alisoknál  ,ők sem válaszolnak.Szóval eddig itt tartok .Igazából mindent tudok rajta irányítani ,de azért mégis jó lenne ha az eredeti gombok is működnének.Hétvégén megnézem ,és írok.

ozsolt

• Global Moderator
  • Full Member
    • Cardroid.hu
« Válasz #82 Dátum: 2017 Szeptember, 08, 22:32:16 pm »
...Az eladó elérésével küzdök...
De hát most mondom, hogy semmi köze az új fejegységnek és a hozzá kapott canbus dekódernek ehhez a hibához, hiába keresd a gyártót! A CD300 gombsornak működnie kell. Tehát ha nem világít, nem azért nem világít, mert bármi lenne a kínai csodával, hanem a kocsid gyári vezetékével vagy gombsorával van gond. Old meg hogy világítson, akkor a fejegység is látni fogja a gombnyomásokat rajta.

zambo

• újonc
  • *
« Válasz #83 Dátum: 2017 Szeptember, 09, 15:05:24 pm »
 Azért írtam a canbust ,mert úgy tudtam azon keresztül kommunikál a rendszer  és most nem ismeri fel, eddig jó volt,de lehet széthúzódott valami a kocsinál. Rendben szétkapom ,és megnézem . Köszi .Folt köv.

zambo

• újonc
  • *
« Válasz #84 Dátum: 2017 Szeptember, 09, 19:07:57 pm »
Szétszedtem. Igen igazad lesz ,valószínűleg érintkezési gond . a réginél sem működött most.A rádióhoz megy egy kis csati ,elég nehéz volt lehúzni ,a klimáét ezen okból nem húztam le az működik is.de hiba nem látszik rajta,fordítva visszatenni nem lehet ,és egy másik erősen rögzített kábel kötegből jön ki ,szóval szét sem csúszhatott,mozgatásra nem villog ,pl érintkezési hiba. Pat helyzet. Esetleg nem mehetett ki a biztosítéka? Gondolom van neki. A kézikönyvből nem jöttem rá teljesen melyik lehet.

racztamas76

• újonc
  • *
« Válasz #85 Dátum: 2017 Szeptember, 09, 20:47:24 pm »
Hali. Az átvezetőn lehet szakadás (kezelő panel) hallottam már ilyen esetről! Forrasztással orvosolható

zambo

• újonc
  • *
« Válasz #86 Dátum: 2017 Szeptember, 10, 13:04:47 pm »
Szétkaptam a panelt is. Semmi szakadásra vagy bármi hibára való okot szemmel nem láttam .rátettem úgy is a sarut de semmi. A saru is jónak tűnik. Biztosíték ehhez nincs ,azért megnézném azt is,csak nem tudom melyik lehet. Kürt,ablaktörlő,stb van ,de autórádiót nem írnak :). hátha csak ennyi...

zambo

• újonc
  • *
« Válasz #87 Dátum: 2017 November, 02, 21:20:36 pm »
Üdv. Megoldódott a probléma ,külön köszönet még isuka69 nek a segítségért. Sajnos a figyelmetlenségemből adódóan ,nem csatlakoztattam az egyik gyári fejegységhez tartozó dugót,a kiszerelésnél félre raktam a műszerfal alá,így sokáig nem tűnt fel. Szóval minden csatlakozás ki van építve ,és mindet csatlakoztatni is kell,kivéve a sok rca-t azok kiegészítő csatlakozások. Azóta remekül működik,remélhetőleg még sokáig így is lesz. Jól szól,lejátszik minden lemezt,filmet is,jól működik a kihangosító,a gps,és a net is. Tökéletesen illeszkedik a műszerfalhoz ,mintha gyári lenne ,ajánlom mindenkinek .

BigiBoy

• Sr. Member
  • 307277882
« Válasz #88 Dátum: 2017 November, 03, 10:25:00 am »
Dobj linket és képet pls, köszi

tomkagabi

• újonc
  • *
« Válasz #89 Dátum: 2017 November, 03, 19:48:53 pm »
Én ezt a típust rendeltem. 1 hét alatt megjött Angliából, így nem kellett aggódnom a vám miatt. Tegnap kb. 1,5 óra alatt beszereltem, eddig nagyon meg vagyok elégedve vele. A beszerelésnél csak a kábelek elhelyezésével kell "okoskodni". A hozzá kapott gps antennát, a szélvédő felső részére, a tükör mellé raktam, így másodpercek alatt talál pozíciót. A rádió vétele, és hangminősége, a gyárival mindenképp partiban van. Sok beállítási lehetőség van benne, ami a gyári CD300 lehetőségeit kibővíti. A kesztyűtartóba vezettem ki a 2 usb csatit, az egyikbe egy usb sticket raktam, feltöltős mobilnettel, így pl. a navigáció (waze, google maps) is online megy. Egyébként egy 8 gigás kártyán adnak hozzá egy full EU igo navit is. Most egy picit új élmény az autóba beülni.
http://tinyurl.hu/TdRc/

« Utoljára szerkesztve: 2017 November, 03, 19:51:20 pm írta tomkagabi »

macika74

• újonc
  • *
« Válasz #90 Dátum: 2017 November, 05, 18:16:29 pm »
Sziasztok!

CD500-at szeretném lecserélni androidos fejegységre.
Kérdéseim:
-Milyet ajánlotok?
-Ha cserélem milyen gombok nem fognak működni? (gombsor,kormánykerék)
-Milyen tolatókamera köthető bele?
-HappyBlue OBD-II adapter párosítható vele?

Köszönöm a válaszokat előre is.

Üdv

zambo

• újonc
  • *
« Válasz #91 Dátum: 2017 November, 05, 20:22:24 pm »
Üdv. Tomkagabi é újabb androiddal van ,az enyém 6.0 ami kb ugyan az. Igazából a cd300-400 helyére tökéletes. Amennyire tudom ,a többi szoftvere bonyolultabb ,és lehetséges azokat nem tudja kezelni. Tolatókamera bármilyen ,én a rendszámtábla világításba tettem ,de gyárilag ferde,így a kamera képe is az. Lehet venni a rendszám táblába az jobb. Én menetrögzítő kamerát is tettem bele. ODB -ll csatlakoztatható.Mivel valahol ez egy táblagép,a play áruházból tölthető le mindenféle program.

iMike78

• újonc
  • *
« Válasz #92 Dátum: 2017 November, 19, 09:50:36 am »
Sziasztok! Van már köztünk valaki, aki a faceliftes Intellilink 900-at (MY2014) cserélte le ilyesmi androidos fejegységre? Nekem továbbra is gyanús, hogy ez hogyan működhet, mert az autóban ez több komponenst jelent, viszont a hirdetésekben mindig csak a CD-egységet látom (ami mellesleg a kocsimban tényleg csak CD, ezen kívül lejjebb a klímavezérlő alatt van az "agy" (legalábbis gondolom én a csatlakozásokból, és a -proci-hűtő ventillátorból), és az A oszlop tövében az erősítő modul. Szóval - hacsak nem csatlakozik pl az erősítőhöz a gyári kábeleken keresztül, nem is igazán tudja megkerülni azt, de ha mégis, akkor pl ugrik a hangja a nyitott ajtónak, a tolatóradarnak, az indexnek... Valakinek tapasztalat? Vagy pont azzal járok rosszul, hogy a kocsim újabb, és jobb felszereltségű?

ozsolt

• Global Moderator
  • Full Member
    • Cardroid.hu
« Válasz #93 Dátum: 2017 November, 19, 16:43:12 pm »
Nekem továbbra is gyanús, hogy ez hogyan működhet...
Szerintem elnézted a hirdetéseket. A facelift-eshez is sokféle van. Alapvetően a kijelzőt és a fejegységet – DVD, erősítő – is cseréled mint ITT. Ez akkor működhet, ha gyárilag nem sok extra van az autóban, és nem a gyári fejegységen kell állítani fontos és különleges rendszerfunkciókat. Mert hogy azokhoz, amiket a gyári fejegység állít, ezután nem férsz hozzá. EZ egy másik megoldás, de csak külsőre különbözik az előzőtől. EZ a legvagányabb, amit eddig láttam, de most nem kapható sehol, ha igaz.
Ami minden facelift-esbe mehet, az EZ. Itt minden gyári funkció megmarad, csak átválthatsz bármikor Androidra. Hátránya ennek amit linkeltem, hogy nem látom erősebb processzorral és újabb Androiddal. Android 7 alattit már nem vennék, az ottani osztott képernyős mód nagyon jópofa dolog a kocsiban (pl. Waze és zenelejátszás egyszerre a kijelzőn).

ozsolt

• Global Moderator
  • Full Member
    • Cardroid.hu
« Válasz #94 Dátum: 2017 November, 19, 16:45:14 pm »
Nekem továbbra is gyanús, hogy ez hogyan működhet...
Szerintem elnézted a hirdetéseket. A facelift-eshez is sokféle van. Alapvetően a kijelzőt és a fejegységet – DVD, erősítő – is cseréled mint ITT. Ez akkor működhet, ha gyárilag nem sok extra van az autóban, és nem a gyári fejegységen kell állítani fontos és különleges rendszerfunkciókat. Mert hogy azokhoz, amiket a gyári fejegység állít, ezután nem férsz hozzá. EZ egy másik megoldás, de csak külsőre különbözik az előzőtől. EZ a legvagányabb, amit eddig láttam, de most nem kapható sehol, ha igaz.
Ami minden facelift-esbe mehet, az EZ. Itt minden gyári funkció megmarad, csak átválthatsz bármikor Androidra. Hátránya ennek amit linkeltem, hogy nem látom erősebb processzorral és újabb Androiddal (no meg marad a gyári, viszonylag gyenge felbontású kijelző). Android 7 alattit már nem vennék, az ottani osztott képernyős mód nagyon jópofa dolog a kocsiban (pl. Waze és zenelejátszás egyszerre a kijelzőn).