Szerző Téma: Haldex meghibásodás/csere  (Megtekintve 2589 alkalommal)

Insignia Mester (Ricsi)

• Administrator
  • Insignia Mester
Re:Haldex meghibásodás/csere
« Válasz #20 Dátum: 2017 április, 25, 21:35:00 pm »
Sziasztok. Érdeklödnék hogy mennyibe kerül egy haldex csere? Most jött a hìr a szervizböl hogy sajnos kompletten cserélni kell. Nem lehet ezt javitani? 2010 es az auto 2.0 diesel 4×4 . Válaszokat elöre is köszönöm

Szia,

Üzenetben egy alvézszámot küdesz megnézem .

verteserno

• újonc
  • *
« Válasz #21 Dátum: 2017 Július, 03, 11:19:17 am »
Sziasztok
Kérdésem a következő. 2.8t insigniám változó időközönként kiírja hogy :ÉLLENŐRIZZE AZ AWD-t a HÁTSÓ TENGELYEN.
Mitöl lehet ez? Az autón érzésre nincs változás jól megy.
Opel szervízben megnézettem tárolt hiba nincs.

Insignia Mester (Ricsi)

• Administrator
  • Insignia Mester
« Válasz #22 Dátum: 2017 Július, 03, 20:57:51 pm »
Sziasztok
Kérdésem a következő. 2.8t insigniám változó időközönként kiírja hogy :ÉLLENŐRIZZE AZ AWD-t a HÁTSÓ TENGELYEN.
Mitöl lehet ez? Az autón érzésre nincs változás jól megy.
Opel szervízben megnézettem tárolt hiba nincs.

Szia,

Lehet kevés a Haldex olaj benne .

FRkornel

• Vendég
« Válasz #23 Dátum: 2017 Július, 04, 13:06:07 pm »
Sziasztok!
Összkerekes (Haldex) autómnál kanyarodva elinduláskor (egyenesen vagy haladáskor nem) búgó hangot hallok a kocsi hátulja felől. Lehet ez Haldex hiba?
Előre is köszi.

rrcica

• újonc
  • *
« Válasz #24 Dátum: 2017 Szeptember, 10, 16:26:13 pm »
sziasztok!

érdekelne hogy van e valakinak OPC manuális váltós kocsija,és hogy váltáskor neki is elég hangosan kapcsolja a sebességet!

nyáron lehúzott ablaknál lehet hallani hogy a kulissza kapcsoláskor kattan!!
olajat most cseréltem benne gyárit raktam bele!

Köszi!

Fedav

• Global Moderator
  • Sr. Member
« Válasz #25 Dátum: 2017 Szeptember, 10, 16:30:47 pm »
sziasztok!

érdekelne hogy van e valakinak OPC manuális váltós kocsija,és hogy váltáskor neki is elég hangosan kapcsolja a sebességet!

nyáron lehúzott ablaknál lehet hallani hogy a kulissza kapcsoláskor kattan!!
olajat most cseréltem benne gyárit raktam bele!

Köszi!

Teljesen normális ez a hang nem jelent hibát, összkerekes autóknál általában több zaj jön a hajtásláncból.

Turner Tamás

• újonc
  • *
« Válasz #26 Dátum: 2017 Szeptember, 25, 15:52:51 pm »
Sziasztok 5 napja vagyok tulaja egy 2.0t 4x4 insigniának nálam még nem jött elő a haldex probléma de jobb félni alapon megnézetném egy szakemberrel illetve lecseréltetném amot le kell. Insignia Mesterről már sok jót olvastam megvan valakinek az elérhetősége?

Insignia Mester (Ricsi)

• Administrator
  • Insignia Mester
« Válasz #27 Dátum: 2017 Október, 08, 14:59:33 pm »
Sziasztok 5 napja vagyok tulaja egy 2.0t 4x4 insigniának nálam még nem jött elő a haldex probléma de jobb félni alapon megnézetném egy szakemberrel illetve lecseréltetném amot le kell. Insignia Mesterről már sok jót olvastam megvan valakinek az elérhetősége?

Mind kiderült minden makulátlan :)

rrcica

• újonc
  • *
« Válasz #28 Dátum: 2017 Október, 28, 15:49:57 pm »
sziasztok!

Opc 4x4-nél néha azt érzékelem hogyha elkezdek tolatni , mintha a jobb hátsó kerék rántana eggyet kanyarodásnál,de van hogy az elejénél a gumi megcsúszik kanyarban úgy érzem, száraz útfelületen!
Csak kérdezném hogy Haldex probléma lehet?

tubusz

• Jr. Member
  • **
« Válasz #29 Dátum: 2017 Október, 28, 19:12:20 pm »
Tényleg nem rosszból mondom, de ezeket szinte lehetetlenség így behatárolni. Szerelő mit mond rá?

rrcica

• újonc
  • *
« Válasz #30 Dátum: 2017 Október, 28, 19:30:51 pm »
az autóimat magam szerelem,itt nálunk az opel szalon megbízhatatlan!
Hibakód egyenlőre nincs!
nem búg nem zúg csak néha észlelem a jelenséget de az is lehet hogy az összkerékhejtás szokatlan velejárója.
próbálom összeszedni a forumon az információkat hátha járt már így valaki!

De köszönöm.

tubusz

• Jr. Member
  • **
« Válasz #31 Dátum: 2017 Október, 29, 01:29:38 am »
Ha ez segít nekem nem kattog, nem ugrik, nem ugrál.
Én se Opelbe hordom, nincs ebben semmi olyan megoldás, amivel egy jó szerelő ne boldogulna.....
« Utoljára szerkesztve: 2017 Október, 29, 01:37:34 am írta tubusz »

Fedav

• Global Moderator
  • Sr. Member
« Válasz #32 Dátum: 2017 Október, 30, 05:44:16 am »
sziasztok!

Opc 4x4-nél néha azt érzékelem hogyha elkezdek tolatni , mintha a jobb hátsó kerék rántana eggyet kanyarodásnál,de van hogy az elejénél a gumi megcsúszik kanyarban úgy érzem, száraz útfelületen!
Csak kérdezném hogy Haldex probléma lehet?
Szerintem nem haldex probléma, az természetes hogy irányváltáskor valamennyi hangja van és ha kitekert a kormány van egy kisebb kattanás hátulról.
Én nem nagyon hiszek a márkafüggetlen szervizekben mert sokkal gyorsabb a hibafeltárás ha van típusismeret. Hozzáteszem nagyon sok márkaszervizben sincs meg a szakmai tudás, mert lusták elolvasni a műszaki közlemé yeket, nem törödnek vele.

József

• újonc
  • *
« Válasz #33 Dátum: 2017 December, 02, 22:14:25 pm »
Sziasztok!
Egy olyan észrevételem lenne egy Country Tourer 4x4 -el, hogy bármely irányba teljesen kitekert kormánnyal előre és hátramenetbe, induláskor nagyon pici morgó hangot hallok érzek.
Olyan érzésre kb.mintha télen friss havon kanyarodnék lassan.
Ha egyenesen vagy félig kitekert kormánnyal semmi ilyet nem tapasztalok.
50.000 km van az autóba és 2014 es, automata.
Váltó és motor oljacsere most lesz a napokba.
Mit lenne még érdemes cserélnem?
Köszönöm előre is.

Insignia Mester (Ricsi)

• Administrator
  • Insignia Mester
« Válasz #34 Dátum: 2017 December, 03, 15:09:05 pm »
Sziasztok!
Egy olyan észrevételem lenne egy Country Tourer 4x4 -el, hogy bármely irányba teljesen kitekert kormánnyal előre és hátramenetbe, induláskor nagyon pici morgó hangot hallok érzek.
Olyan érzésre kb.mintha télen friss havon kanyarodnék lassan.
Ha egyenesen vagy félig kitekert kormánnyal semmi ilyet nem tapasztalok.
50.000 km van az autóba és 2014 es, automata.
Váltó és motor oljacsere most lesz a napokba.
Mit lenne még érdemes cserélnem?
Köszönöm előre is.

Szervából jön a hang így látatlanban . Ha arra gondolok amire te.

SzakDani

• újonc
  • *
« Válasz #35 Dátum: 2018 Január, 06, 12:43:46 pm »
Sziasztok! Van egy 2010es Insignia Opc-m, manuális váltóval és a következő hibát írja az autó hetek óta minden indításnál: "ellenőriztesse az AWD-t, Ellenőriztesse a hátsó tengelyt" Haldex olaj, szűrő cserélve valamint az összes olaj a difikben. Vmi szelepet ad ki hibának hogy nyitva vagy nyitott. Mi lehet a probléma? Válaszokat előre is köszönöm!

Insignia Mester (Ricsi)

• Administrator
  • Insignia Mester
« Válasz #36 Dátum: 2018 Január, 06, 17:32:56 pm »
Sziasztok! Van egy 2010es Insignia Opc-m, manuális váltóval és a következő hibát írja az autó hetek óta minden indításnál: "ellenőriztesse az AWD-t, Ellenőriztesse a hátsó tengelyt" Haldex olaj, szűrő cserélve valamint az összes olaj a difikben. Vmi szelepet ad ki hibának hogy nyitva vagy nyitott. Mi lehet a probléma? Válaszokat előre is köszönöm!

Volt hibája vagy csak biztonságilag lett cserélve az olaj és a szűrő ?

Hibakód ?

SzakDani

• újonc
  • *
« Válasz #37 Dátum: 2018 Január, 06, 23:16:09 pm »
Sajnos hibakódot nem tudok mondani, jelenleg külföldön vagyok, az olajok cseréje előtt írta az üzenetet az autó, pont ezért cseréltük, de sajnos továbbra is jelzi. Rendellenességet viszont nem veszek észre az autón, megy szépen.

Insignia Mester (Ricsi)

• Administrator
  • Insignia Mester
« Válasz #38 Dátum: 2018 Január, 06, 23:56:58 pm »
50.000 nél ilyen fekete olaj jött ki a haldexből .

Adam v6

• újonc
  • *
« Válasz #39 Dátum: 2018 Január, 22, 01:56:27 am »
Sziasztok!
Nekem is volt haldex problémám 2.8-as automata váltós verziónál. 8 évesen és 80000 km-nél jelentkezett a hiba. Hidegen, vagy leállítás után újra indításnál ütött az autó hátulja, olyan volt mintha defektes lenne valamelyik hátsó kerék 30 km/óráig. Utána olvastam több helyen a neten miután találtam egy hivatalos haldex 4-ről szóló gyári leírást, mely 60000 km vagy 4 évenkénti cserét ír elő!!! Skodáknál pl. a szervízkönyvbe saját rubrika van a szervízkönyvbe haldex olajcsere címén!!! Opeléknél ez kimaradt!!! A leírásban szerepelt, hogy meghibásodás esetén a többszöri átmosás és olaj ill. szűrő cseréje megoldás lehet a problémára. Szűrő+olaj az ebay-ról 40000Ft, komplett haldex pedig 350000Ft. Úgy gondoltam, hogy egy próbát megér rendeltem olajat+szűrőt és miután magam szervízelem az autóimat belevágok a javításba. 4 nap alatt megérkezett az árú, olaj le, szűrő csere, új olaj be és láss csodát mintha új lenne!!!
Spóroltam 310000ft+szerelési költség. Tehát szerintem, ha nem az elektronika beázása a hiba és nincs sokáig nyírva a hiba jelentkezése után, akkor nem a csere a kizárólagos megoldás.