Szerző Téma: Led nappali fény  (Megtekintve 961 alkalommal)

Trek54

• újonc
  • *
Led nappali fény
« Dátum: 2016 Augusztus, 29, 22:55:26 pm »
Sziasztok!
Epitett be valaki led napppali fennyel rendelkezo fenyszorokat utolag? Tudnatok képeket csatolni es ezzel kapcsolatos tapasztalatokat leirni?

Kjoe

• újonc
  • *
Re:Led nappali fény
« Válasz #1 Dátum: 2016 Szeptember, 17, 10:13:16 am »
Azt esetleg tudja valaki, hogy nekem pl, izzós az első fényszóró nappali menetfénye. Szeretném led-re cserélni. Milyen típus megy bele (jelenleg bumszli izzó forma van benne), Próbáltam levenni a hátsó kupakot, ami sikerült is de nem tudom hogyan kell kiszedni, elég nehezen lehet hozzáférni és nem akarom eltörni. Az utastér izzókat sikerült led re cserélni, sokkal szebb és ami lényeg világosabb van a kabinban.

kevin1 LXA-953

• Full Member
« Válasz #2 Dátum: 2016 Szeptember, 17, 22:52:23 pm »
Azt esetleg tudja valaki, hogy nekem pl, izzós az első fényszóró nappali menetfénye. Szeretném led-re cserélni. Milyen típus megy bele (jelenleg bumszli izzó forma van benne), Próbáltam levenni a hátsó kupakot, ami sikerült is de nem tudom hogyan kell kiszedni, elég nehezen lehet hozzáférni és nem akarom eltörni. Az utastér izzókat sikerült led re cserélni, sokkal szebb és ami lényeg világosabb van a kabinban.

Szia!

T20-as a csatlakozó típusa van, ha gondolod küldök linkeket

Kjoe

• újonc
  • *
« Válasz #3 Dátum: 2016 Szeptember, 18, 13:25:26 pm »
Köszi Kevin várom!
A csere csak úgy megy hogy ki kell venni a teljes első fényszórót?

kevin1 LXA-953

• Full Member
« Válasz #4 Dátum: 2016 Szeptember, 18, 14:19:26 pm »
Köszi Kevin várom!
A csere csak úgy megy hogy ki kell venni a teljes első fényszórót?

Nem, dehogy. A fényszóró hátulján a motortérben az izzók mögött vannak kupakok, amiket el kell fordítani, levenni, és hozzáférsz az izzókhoz. Tudod őket cserélni.

Trek54

• újonc
  • *
« Válasz #5 Dátum: 2016 Október, 08, 15:45:55 pm »
Kjoe! Sikerult elvegezni az izzo cserejet? Esetleg tudnal rola kepet kuldeni? Koszi

RapaNui1

• Global Moderator
  • Full Member
  • RapaNui1
    • BeautyDerm
« Válasz #6 Dátum: 2016 Október, 08, 16:35:45 pm »
Korábban én is szenvedtem vele, a jobbos gyorsabban ment ment könnyen oda fért a kezem  balos meg sehogy, míg a szerelőm meg nem mutatta, hogy ki lehet húzni a helyéről az ablakmosó tartályának betöltő műanyag nyílását, azaz a fehér csonkot, mert csak bele van dugva a helyére és oldalt egy fül tartja, és csodák-csodája így már könnyen ment az izzó csere. A kupakot le kell venni, és a műanyag részt azaz a foglalatot jobbra vagy balra csavarni mivel nem fülek fogják hanem van 2 pöcök amibe bele kell illeszkednie ha jobbra vagy balra elcsavarod a foglalatot.
Én is ki akartam cserélni a nappali menetfényt ledre, meg is rendeltem elvileg error free volt és 5/10W-os de a fedélzeti számítógép állandóan hibát jelzett mert ha beletettem akkor vagy az 5W-os vagy a 10W-os része világított éppen hogyan fordítottam az izzót a foglalatban, mer átváltani sehogy sem akart így hát hagytam az egészet, mert nem találtam még olyat sehol sem ami jó lett volna. Inkább fogtam vettem egy DLR OSRAM mentefényt azt az autószerelőm belevágta az alsó fekete műanyag házba a ködlámpa alatt, rákötötte az akksira és azóta a rendes fenti menetfénnyel együtt kapcsol és a gép sem ír ki hibát, nagyon szép lett. Persze a benti fényeket én is ledre cseréltem meg a rendszámtábla világítást is ami persze error free kellene hogy legyen de a gép ezt is minden indításnál hibaként jelzi, de nem foglalkozom vele nagyon szép és komolyabb gond még nem volt vele.

Trek54

• újonc
  • *
« Válasz #7 Dátum: 2016 Október, 08, 16:45:56 pm »
Ezt az izzot neztem. https://www.dt-xenon.hu/t20_7443___w215w_turbo_led_1115
Velemeny? Elvieg ez a kodszamu izzo is error free

RapaNui1

• Global Moderator
  • Full Member
  • RapaNui1
    • BeautyDerm
« Válasz #8 Dátum: 2016 Október, 08, 20:13:48 pm »
HÁt egy próbát lehet hogy megér, bár itt is azt írják gyenge a canbus kompatibilitás. Ha esetleg mégis kipróbálod és megrendeled várom az eredményt mert akkor lehet hogy én is veszek az enyémbe, mivel most ami van és nem jó nem egészen ilyen

zsomby

• újonc
  • *
« Válasz #9 Dátum: 2016 Október, 20, 09:30:03 am »
Sziasztok!
Opel Insignia tulajdonos lettem! A gép 2009-es 1.8 benzines! A nappali menetfény és a helyzetjelzőm t20-as foglalatú 21W/5W-os, ronda sárga színen ég! Szeretném kicserélni valami ledesre, vettem már egy garnitúra semmi márkájú, elvileg canbusos ledes izzót, szépen világít is, de a kijelzőm kiírja, hogy ellenőrizzem a helyzetjelző izzókat! Lenne valami ötletetek, hogy hol tudnék venni problémamentesen működő izzókat???
Előre is köszönöm a segítséget!!!
Zsomby

Kevert62

• újonc
  • *
« Válasz #10 Dátum: 2016 Október, 24, 07:08:29 am »
Ha megtalálnátok a megoldást,a LED-es nappali fényre(égőcserével)írjátok már meg,milyen kell venni  bele.
Köszi !

gilisztakiraly

• Full Member
« Válasz #11 Dátum: 2016 Október, 27, 21:03:10 pm »
Az Osramnak van CAN BUS doboza:  https://lumenet.hu/osram-ledriving-canbus-control-unit-21w     és a LED hozzá: https://lumenet.hu/osram-7715r-02b-3w-w3x16q-12v-red-w21-5w-7515-led-standard. Természetesen mindegyik OFF ROAD, azaz nincs E minősítése egyiknek sem.
üdv:
Zsolti

gilisztakiraly

• Full Member
« Válasz #12 Dátum: 2016 Október, 27, 21:08:50 pm »
Most nézem ez piros lámpa de létezik fehér-fehér is belőle.
üdv:
Zsolti

gilisztakiraly

• Full Member
« Válasz #13 Dátum: 2016 Október, 27, 21:09:43 pm »