Általános kategória > Insignia Club egyesület.

Történelem

(1/3) > >>

Insignia Mester (Ricsi):
1862

Miután évekig fémipari szakmunkásként dolgozik, vállalkozásba kezd szülővárosában, Rüsselsheimben: elkészíti első varrógépét, megalapozva ezzel az Opel vállalatot.



Insignia Mester (Ricsi):
1863

A vállalat terjeszkedik: Adam Opel felveszi első alkalmazottját, majd két év múlva első ipari tanulóját. Az Opel a helyi Groß-Gerauer Kreisblatt nevű újságban kezdi el reklámozni termékét.

Insignia Mester (Ricsi):
1868

Virágzik a varrógépüzlet. Adam Opel beköltözik első gyárába, egy lakrésszel ellátott ipari csarnokba. Egy évvel később gőzenergiát alkalmaz gyárában.
 
1868-ban Adam Opel elveszi Sophie Schellert, egy gyártulajdonos lányát. Az elkövetkező években öt fiuk születik: Carl 1869. augusztus 31-én; Wilhelm 1871. május 15-én, Heinrich 1873. szeptember 22-én, Friedrich 1875. április 30-án, és Ludwig 1880. január 1-jén.





Insignia Mester (Ricsi):
1872

Adam Opel vállalati egészségbiztosítási tervet készít.

Insignia Mester (Ricsi):
1886

Az Opel azzal, hogy belép a kerékpárgyártás virágzó üzletágába, második biztos lábat teremt a cégnek. Az Opel fiúk lelkes kerékpárosok, akik 1898-ig sok száz versenyt nyernek Opel biciklik nyergében. Kevesebb mint negyven év alatt az Opel a világ legnagyobb kerékpárgyártójává növi ki magát.






Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

Teljes verzió megtekintése