Szerző Téma: Race Chip  (Megtekintve 291 alkalommal)

kissunyi

• újonc
  • *
Race Chip
« Dátum: 2017 Szeptember, 28, 21:11:50 pm »
Sziasztok! Érdeklődnék mi a véleményetek erről a chippről? Megbízható? Kupplung,kettőstömegű,váltó elbírja ezt még hosszútávon?       http://www.ebay.de/itm/RaceChip-One-Chiptuning-Opel-Insignia-2-0-CDTI-118kW-160PS-Commonrail-Tuning-Box-/322236878859?hash=item4b06d0900b:g:VCkAAOSwU-pXvV0n     
« Utoljára szerkesztve: 2017 Szeptember, 29, 08:17:34 am írta kissunyi »

Fedav

• Global Moderator
  • Sr. Member
Re:Race Chip
« Válasz #1 Dátum: 2017 Október, 07, 10:23:42 am »
Úgy látom nem nagyon van tapasztalat ezzel.

kissunyi

• újonc
  • *
« Válasz #2 Dátum: 2017 Október, 07, 20:07:14 pm »
Igen, tanácstalan vagyok! Írtam Ricsinek is de ő sem válaszolt!  :)

Fedav

• Global Moderator
  • Sr. Member
« Válasz #3 Dátum: 2017 Október, 08, 08:29:42 am »
Ricsi tudom mit javasol: EDS Motorsport. Nekem is ezt mondta, mert régóta működő, nagy tapasztalattal rendelkező cég. Én is erre hajlok.
A másik lehetőség ATC, Rigotech vagy Korbel.
Az idő meg majd eldönti, hogy jól választottál vagy nem.
Amiről még tudok egy 140 lőerős ecoflex cdti ATC tuninggal, szerintem már 3 éve lett hogy rajt avn és eddig nem volt vele gond úgy tudom. Az autó pedig baromi erős lett.

kissunyi

• újonc
  • *
« Válasz #4 Dátum: 2017 Október, 08, 09:10:35 am »
A Rigotech-ről hallottam én is,hogy elég jó és megbízható is! Köszönöm az infót lehet marad a Rigotech!  ;)

tubusz

• újonc
  • *
« Válasz #5 Dátum: 2017 Október, 08, 13:23:10 pm »
Ha az EDS-től veszel "csippet" akkor azzal számolni kell, hogy utána ugyanúgy el kell menni hozzáigazítani az adott autóhoz, az csak egy nagy általánosságban megírt módosított vezérlő.

Insignia Mester (Ricsi)

• Administrator
  • Insignia Mester
« Válasz #6 Dátum: 2017 Október, 08, 14:53:48 pm »
Ha az EDS-től veszel "csippet" akkor azzal számolni kell, hogy utána ugyanúgy el kell menni hozzáigazítani az adott autóhoz, az csak egy nagy általánosságban megírt módosított vezérlő.

EDSbe nem nagyon kéne belepiszkálni . Fölösleges akkor edst venni ha belenyúlsz . Jó pár autón van fent már eds és mind hozza  az ígértet .

Insignia Mester (Ricsi)

• Administrator
  • Insignia Mester
« Válasz #7 Dátum: 2017 Október, 08, 14:54:37 pm »
Ezek a tuning boxkok meg semmire nem jók .
« Utoljára szerkesztve: 2017 Október, 08, 23:06:53 pm írta Insignia Mester (Ricsi) »

Insignia Mester (Ricsi)

• Administrator
  • Insignia Mester
« Válasz #8 Dátum: 2017 Október, 08, 14:56:08 pm »
Igen, tanácstalan vagyok! Írtam Ricsinek is de ő sem válaszolt!  :)

Hol írtál amúgy ?

tubusz

• újonc
  • *
« Válasz #9 Dátum: 2017 Október, 08, 16:48:38 pm »
Azért nem teljesen. Ugyanis általánosságban egy keveset futott, jó állapotban (esetleg teljesen felújított és "bejáratott") motorra írják ezeket a vezérlőket, ahol a legoptimálisabb minden érték a motoron. És mivel minden sokezret futott motor másmilyen állapotú az eltérő használattól, így ezek az "egyen" vezérlők sem ugyanolyan hatékonyak az x motorhoz mint az y-hoz. Nekem EDS Phase II vezérlő van a Calibra Turbóban, ami a gyári 204 lóerő és 280 Nm helyett tudott "elvileg" és papíron, próbapadon, kiszerelt állapotba mért legoptimálisabb körülmények között 285 lóerőt és 410Nm-t. És ennek a közelébe se volt soha egyetlen egy C20LET motor sem, mert mindegyik teljesen más állapotban van. Eleve hiába van egy másik cooler az első lökösöm mögött, ha annak a mérete nem "engedi" azt a töltőnyomást, amivel ezt a teljesítményt leadja. És egy nagyon jó állapotú C20LET blokkról beszélünk az esetemben. Az EDS se a mindenható..... Azért kíváncsi lennék azokra az autókra, meg a hitelesített mérési eredményekre....
Ja, és nem is azzal van a gond, hogy esetleg közel hozza - e az ígért értéket, hanem, hogy egy esetlegesen nem annyira jó állapotú motorra mennyire okos dolog ráengedni a "gyári" EDS Vezérlőt. Biztosan élvezetes lesz úgy 1000km-ig, amikor majd kikönyököl a kicsit leharcoltabb motor..... Ezért kell megnézni, bemérni egy tuningolás előtt álló motor állapotát és hozzáigazítani a vezérlőt.
« Utoljára szerkesztve: 2017 Október, 08, 16:53:17 pm írta tubusz »

Insignia Mester (Ricsi)

• Administrator
  • Insignia Mester
« Válasz #10 Dátum: 2017 Október, 08, 23:13:08 pm »
Nekem aztán mindegy ...... Én megyek a beváltra és kész . Eds vagy az MTB már bizonyított jó párszor jó pár autón .
« Utoljára szerkesztve: 2017 Október, 08, 23:23:31 pm írta Insignia Mester (Ricsi) »

tubusz

• újonc
  • *
« Válasz #11 Dátum: 2017 Október, 10, 06:50:50 am »
Nekem is :D végülis, mindenki úgy nyírja ki a motorját ahogy jólesik. :D

Insignia Mester (Ricsi)

• Administrator
  • Insignia Mester
« Válasz #12 Dátum: 2017 Október, 10, 19:58:22 pm »
EDS vagy MTB még senkinek nem nyírta ki a motorját . Viszont itthoni programozással már jó párszor volt probléma . Felrobbant turbó , elolvadt motor stb.

Nem véletlen , hogy Német autók 70%án EDS vagy MTB program van . Csak 20 éve ezzel foglalkoznak . Voltunk már kint EDS bácsinál és igen érti amit csinál . Nekem a 3 autóm közöl 2 MTB 1 EDS és mind tudta az amit leírtak. (padon )
« Utoljára szerkesztve: 2017 Október, 10, 20:16:00 pm írta Insignia Mester (Ricsi) »

kissunyi

• újonc
  • *
« Válasz #13 Dátum: 2017 Október, 10, 21:20:27 pm »
info@insigniaclub.hu-ra írtam!  :)

Insignia Mester (Ricsi)

• Administrator
  • Insignia Mester
« Válasz #14 Dátum: 2017 Október, 10, 21:40:41 pm »
info@insigniaclub.hu-ra írtam!  :)

Bocsi megvan . Kicsit elcsúsztam felette .

kissunyi

• újonc
  • *
« Válasz #15 Dátum: 2017 Október, 11, 19:48:28 pm »
Semmi baj, csak teljesen tanácstalan voltam ezzel a chippel kapcsolatban és gondoltam talán te már hallottál róla valamit.  :)