Szerző Téma: ABS és ESP control lámpa világít a műszerfalon  (Megtekintve 149 alkalommal)

Gombóc

• újonc
  • *
ABS és ESP control lámpa világít a műszerfalon
« Dátum: 2018 Január, 12, 11:19:46 am »
Sziasztok! Kigyulladt az ABS és ESP control lámpa a műszerfalon. Sok helyen keresgéltem, de nincs egyértelmű válasz.
Kábel/sensor hibára gyanítanak többen, hasonló hibajelenségnél.
Van-e javaslat, hogy merre induljak a problémával. Szakszerviz - hasonló szintű hibáknál - indokolatlanul komoly és költséges beavatkozásokat végez.
Tapasztaltam a fékcserénél, sajnos.
Köszönöm előre az ötleteket.

tubusz

• Jr. Member
  • **
Re:ABS és ESP control lámpa világít a műszerfalon
« Válasz #1 Dátum: 2018 Január, 12, 16:01:19 pm »
Vidd el akkor olyanhoz, aki nem szakszerviz de ki tudja olvasni a hibát. Gyakorlatilag bárkihez, aki autószereléssel foglalkozik. Nekem is volt ilyen, egyetlen egy darab kábelt kellett forrasztani a bal hátsó keréknél.

Fedav

• Global Moderator
  • Sr. Member
« Válasz #2 Dátum: 2018 Január, 12, 20:11:36 pm »
Valószínű ABS kábel. Az hogy szakszerviz nem jelenti, hogy aránytalanul drága, csak meg kell találni a jót közülük.

Gombóc

• újonc
  • *
« Válasz #3 Dátum: 2018 Január, 16, 14:16:16 pm »
Úgy gondoltam, hogy nem nevesítek, de mégis tartozom az igazságérzetemnek ennyivel. Én az OPEL Tóthnál vettem a kocsit,
és azóta oda hordtam szervizbe. Mára egyértelmű számomra, hogy magas díjakkal dolgoznak. Nem rugalmasak, és 0 jele van annak, hogy
értékelnék a visszatérő (fizető) vásárlót. Már kétszer vásároltam náluk....
Ha van esetleg bevált OPEL szerviz javaslat, megköszönöm. ...ha nem szakszerviz, de jól felszerelt (diagnosztikai műszerek) és jó árfekvés, akkor azt is!